Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Insolvenční rejstřík monitoring

Profesionální monitoring


insolvenčního rejstříku

VYZKOUŠEJTE ZDARMA


  • zjistěte, JAK APLIKACE VYPADÁ, jak funguje a jak se vám s ní pracuje
  • vyhledávejte, monitorujte, získejte zajímavé informace a objevujte funkce, které vám ušteří práci i čas

  • ŽÁDNÉ ZÁVAZKY - demoverze se po 2 týdnech sama vypne

Zadáte-li své IČ, systém zobrazí vaše přihlášky do ins. řízení.


Monitoring ISIR podle různých kritérií


Fyzické osoby, IČ, PSČ, obory, soudy, typy událostí, obor podnikání (NACE) + různé kombinace


Přehled vlastních přihlášek do insolvence


Po zadání vašeho IČ při registraci systém automaticky zobrazuje všechny vaše přihlášky do insolvenčních řízení.


Monitoring firem (IČ) v pozici VĚŘITELE


Systém zobrazuje a monitoruje, ve kterých ins. řízeních je firma přihlášena jako věřitel. Automaticky upozorní na nové přihlášky.


Ověřování v Centrální evidenci exekucí


Přímo v systému lze ověřovat exekuce v CEE. Výsledek vám přijde na e-mail. Již brzy také spustíme hromadné ověřování exekucí.
+ Pro náročnějšíGDPR modul


U každé osoby si lze nastavit právní důvod, proč danou osobu monitorujete. Automaticky je u každé osoby přednastaven "oprávněný zájem", který lze kdykoliv jednoduše změnit.

více ...


Hromadné vkládání údajů


Osoby a firmy lze nahrávat hromadně ze svého souboru. Je to rychlé a jednoduché. A kdykoliv budete potřebovat pomoc, rádi pomůžeme.


Propojení s vlastním systémem


Technické řešení pro propojení vašeho firemního systéme a webu s insolvenčním rejstříkem.

více ...


Uživatelské účty


Více uživatelských účtů pod jednou registrací, jednou smlouvou a fakturací. Každý uživatel má vlastní nastavení a databázi.

pro toto nastavení nás kontaktujte ...

PROČ sledování-insolvence?


V insolvenčním řízení jde o čas. Propásnete lhůtu - končíte!


Insolvenční rejstřík je stěžejní komunikační nástroj v oblasti insolvencí a je zákonem postaven do role doručovatele písemností. Jednoduše řečeno - vše, co je v on-line insolvenčním rejstříku zveřejněno, je považováno za doručené všem stranám (více ...).


Společně se zveřejněním rozhodnutí je určena lhůta, ve které je třeba provést potřebné právní úkony (např. přihlásit pohledávku, doplnit či opravit přihlášku apod.) - obvykle je to 7, 15, 30 nebo 60 dní.

Všechny lhůty počínají běžet od chvíle, kdy je rozhodnutí zveřejněno elektronicky v insolvenčním rejstříku.Propásnete lhůtu? Soud vás vyřadí a není cesty zpět!!!


Striktní lhůty v insolvenčním řízení mají své plusy i mínusy. Výhodou je, že nedojde ke zpoždění nebo  natahování insolvenčího řízení. Máte jistotu, že spor se nepotáhne roky.

Na druhou stranu, pokud jste účastníky (a především věřiteli) insolvenčního řízení, měli byste doslova každý den sledovat, co se děje. Protože pokud zaváháte a zareagujete po uvedené lhůtě, končíte!

Zákon doslova říká:

"...K přihláškám, které jsou podány později, insolvenční soud nepřihlíží a takto uplatněné pohledávky se v insolvenčním řízení neuspokojují..." odst. 1 §173 insolvenčního zákonaJak mít informace o insolvenci pravidelně, rychle a spolehlivě?


Zaregistrujte se a jednoduše zadejte osoby, nebo firmy, o kterých chcete vědět. Jakmile u nich bude zahájeno insolvenční řízení, nebo dojde v jejich insolvenci k jakékoliv události, přijde vám to na e-mail.


Systém sledování-insolvence.cz je na trhu od roku 2008, tedy od samého počátku insolvenčního práva v ČR. Denně pomáhá firmám, advokátům, advokátním a právním kancelářím, ins. správcům, účetním, městům a obcím ... a spoustě dalších klientů, kteří díky němu mají přehledné a spolehlivé informace o insolvencích. Ať už monitorují jedno, nebo tisíce insolvenčních řízení. Vyzkoušejte to také.


Co je insolvenční rejstřík (ISIR)


...je počítačový informační systém používaný v justici od ledna 2008. Je dostupný v elektronické podobě a plně nahrazuje papírové soudní rejstříky používané dříve. Je spravován Ministerstvem spravedlnosti a najdete v něm seznam insolvenčních správců, seznam dlužníků a insolvenční spisy ( 1 dlužník = 1 insolvenční spis ).


Insolvenční rejstřík je specifikován na základě zákona č. 182/2006 Sb., o úpadku a způsobech jeho řešení (tzv. insolvenční zákon). V třetí části insolvenčního zákona ( §419 - § 425) je definováno k čemu přesně insolvenční rejstřík slouží.

Zásadní je  § 424, který insolvenční rejstřík staví do role doručovatele písemností


Insolvenční rejstřík je stěžejní komunikační nástroj insolvenčního soudu.


Soud v insolvenčním rejstříku zveřejňuje veškerá rozhodnutí v insolvenčním řízení. 

Aby nedocházelo k nejasnostem, musí být u zveřejnění písemnosti v insolvenčním rejstříku uvedeno datum zveřejnění.  Znamená to, že v uvedenou chvíli se rozhodnutí nejen zveřejnilo v insolvenčním rejstříku, ale zároveň bylo doručeno všem, kterých se týká.