Podmínky pro ověřování exekucí


Ikona notebooku na jehož displeji jsou 2 postav, která vyjadřuje možnost ověřování exekucí registrovanými i neregistrovanými klienty

Pro všechny klienty


Exekuci lze ověřovat samostatně, bez nutnosti využívání některého z placených tarifů sledování insolvence. Stačí jen zadat e-mail, na který je zaslán výsledek ověření a dobít potřebný kredit.

Registrovaní klienti, kteří využívají některý z placených tarifů sledovani-insolvence.cz, mohou exekuci ověřovat přímo ve svém účtu po přihlášení.

Ikona notebooku na jehož displeji je obrázek mincí a kreditní karty, která vyjadřuje možnost placení ověření exekuce formou kreditů, které lze jednoduše dobít

Placení kredity


Stačí si pohodlně nabít kredit podle vlastní potřeby a můžete začít s ověřováním.

Registrovaní klienti: po přihlášení do systému sledovani-insolvence najdete v záložce Můj účet políčko s názvem Peněženka. Zde si můžete dobíjet kredity a najdete zde historii svých transakcí.

Ikona notebooku na jehož displeji je obrázek výpisu různých dat a symbol zavináče, která znamená, že výsledky ověření exekuce jsou zobrazeny on-line a zároveň zaslány na email

Výsledek on-line a na e-mail


Výsledek je zobrazen on-line v reálném čase a zároveň je zaslán na e-mail, jako dokument ve formátu .pdf.

Máte tak jistotu, že výsledek v e-mailu kdykoliv zpětně dohledáte.


Ikona notebooku na jehož displeji je písmenko i a ikona mobilu, které upozorňují na základní informace o ověřování exekucí

ZÁKLADNÍ INFORMACE o ověření exekuce


Exekuce jsou ověřovány v Centrální evidenci exekucí České republiky (CEE). Jde o veřejný seznam vedený Exekutorskou komorou České republiky.

V CEE lze zjistit, zda je proti konkrétní osobě vedena exekuce podle exekučního řádu, obsahuje informace o konkrétním exekučním řízení, který soudní exekutor byl pověřen vedením exekuce, o jakou vymáhanou povinnost se jedná, kdy byl soudní exekutor pověřen vedením exekuce, zda byla pravomocně odložena či zastavena.

!!! V CEE nejsou vedeny údaje o výkonech rozhodnutí vedených soudy, exekucích vedených orgány státní správy a samosprávy, finančními orgány či zdravotními pojišťovnami. !!!


Ikona notebooku na jehož displeji je nápis START, která upozorňuje na informace o tom, jak začít s ověřováním exekuce

JAK ZAČÍT s ověřením exekuce


Registrovaní klineti: Po přihlášení na stránkách sledovani-insolvence.cz je potřeba začít nabitím kreditu v záložce MŮJ ÚČET. Nově zde najdete políčko s názvem PENĚŽENKA. Zde si můžete dobít kredit a kdykoliv zobrazit hostorii transakcí. Kredit se dobíjí pomocí platební brány GoPay (více info v odtsavci Cena a způsob platby).

Jakmile máte potřebný kredit, můžete začít s ověřováním - v záložce OVĚŘIT EXEKUCI.

Neregistrovaní klienti: Začněte vyplněním e-mailu, na který bude odeslán výsledek ověření. Následně vás systém vyzve k vyplnění údajů, které chcete ověřit a k jednorázovému dobití kreditu.


Ikona notebooku na jehož displeji jsou hromádky mincí a kreditní karta, které upozorňují na cenu a způsob platby ověření exekuce

CENA A ZPŮSOB PLATBY za ověření exekuce


1 dotaz = 1 kredit


Po zadání údajů k ověření a stisknutí tlačítka OVĚŘIT  dojde k odečtení 1 kreditu. Výsledkem tohoto dotazu je informace, zda jsou/nejsou proti zadané osobě/firmě vedeny v CEE exekuce. 

Výsledkem prvního placeného dotazu tedy je informace, že:

  • proti osobě/firmě nejsou vedeny žádné exekuce, nebo
  • proti osobě /firmě je vedena jedna nebo více exekucí - v tomto případě se zobrazí seznam jednotlivých exekučních případů

Pokud chcete znát detaily konkrétního exekučního případu, je potřeba provést další placený dotaz. Po kliknutí na tlačítko ZOBRAZIT DETAIL u příslušné exekuce, se odečte 1 kredit a zobrazí se detailní informace k exekuci dostupné v CEE.

Před každým provedením dotazu jste upozorněni na odečtení kreditu. 

Kredity lze dobít přímo během procesu ověřování exekuce - systém vás k tomu ve správnou chvíli vyzve.

Pro registrované klienty: kredity lze dobít také v záložce MŮJ ÚČET --- PENĚŽENKA, po přihlášení do systému sledovani-insolvence.cz. Platba probíhá prostřednictvím platební brány GoPay. Jednoduše si nabijete potřebný počet kreditů a můžete rovnou začít s ověřováním. Ceny kreditů jsou uvedeny v platném ceníku přímo v záložce MŮJ ÚČET - PENĚŽENKA. 

Kredity jsou platné 1 rok od jejich nabití.


Proč se ověření exekuce platí zvlášť?

Každý dotaz do CEE je zpoplatněn samostatně. I my za každý provedený dotaz platíme a proto tyto dotazy musíme účtovat samostatně a nelze na ně použít měsíční paušál. 


Ikona notebooku na jehož displeji jsou 3 vykřičníky a lupa se symbolem firmy a osoby, které upozorňují na možnosti zadávání údajů, pro ověření osoby nebo firmy v exekuci

ZADÁVÁNÍ ÚDAJŮ při ověření exekuce


V exekuci lze ověřovat:

  • fyzické osobypodle jména, příjmení a data narození
  • firmy - podle IČ

Při zadávání je potřeba údaje pořádně zkontrolovat. Každý dotaz je zpoplatněn a po odeslání dotazu nelze údaje opravit (je potřeba zaslat nový placený dotaz). Po zadání údajů a stisknutí tlačítka POKRAČOVAT vás proto systém sám vyzve, abyste zadané údaje zkontrolovali.


Ikona notebooku a mobilu, na jejichž displeji je ilustrativní výpis, upozorňující na způsob zobrazení výsledku ověření exekuce

ZOBRAZENÍ VÝSLEDKU - výpis exekucí


Výsledkem prvního placeného dotazu je informace, zda proti zadané osobě/firmě jsou, nebo nejsou vedeny v CEE exekuce. Pokud ano, je zobrazen seznam jednotlivých exekucí.


Zobrazení výsledku - na osobu/firmu NEJSOU v CEE vedeny exekuce.

Obrázek zobrazení výpisu exekucí v aplikaci v případě, že u zadaného subjektu nejsou vedeny exekuce

Zobrazení výsledku - na osobu/firmu je vedena jedna (nebo více) exekucí. Vždy je vypsán seznam jednotlivých exekucí s možností zobrazit detail. 

Obrázek zobrazení výpisu exekucí v aplikaci u subjektu, u kterého je vedena exekuce


Ikona notebooku a mobilu, na jehož displeji ne velká nápis Exekuce

ZOBRAZENÍ VÝSLEDKU - detail exekuce


Výsledkem druhého placeného dotazu je zobrazení detailního výpisu informací ke konkrétnímu exekučnímu případu. Pokud jste provedli první placený dotaz a zobrazil se vám výpis jednotlivých exekucí, můžete stisknutím tlačítka ZOBRAZIT DETAIL zjistit podrobnější informace.

Zobrazí se detailnější informace ke konkrétní exekuci, které jsou uvedeny v CEE. Další podrobnější informace Vám poskytne už jen exekutorský úřad.

Obrázek zobrazení detailu exekuce v aplikaci


Přihlaste se do svého účtu na sledovani-insolvence.cz a nebo rovnou ověřte exekuci


1. záložka MŮJ ÚČET --- PENĚŽENKA pro nabití kreditu

2. záložka OVĚŘIT EXEKUCI pro zadávání údajů a ověřování

Ikona notebooku, na jehož displeji je symbol zavináče a ikona mobilu

admin@i4b.cz   /   774 168 169