Odhalte nespolehlivé firmy


a mějte přehled o tom, s kým obchodovat a komu se vyhnout

 

On-line systém pro monitoring nespolehlivosti firem a osob


Exkluzivní informace, které jen tak nezískáte

 • přehled vlastních přihlášených pohledávek do insolvenčních řízení
 • přehled a monitoring přihlášek firem (info, kde je firma přihlášena jako věřitel a kolik peněz vymáhá po svých dlužnících v ins. řízeních)
 • monitoring podle PSČ a monitoring insolvence v oborech (NACE)
 • trvalý 24/7 monitoring rejstříků (info na e-mail)
 • jednorázové vyhledávání a ověřování (ne)spolehlivosti
 • pravidelně aktualizovaná databáze firem (historie, kontakty, osoby ... )

VYZKOUŠEJTE ZDARMA


3 týdny, zdarma, bez závazků

Žádná reklama, žádný spam. Vaše údaje nikomu nedáme.

KDY se chcete o nespolehlivosti a problémech firmy dozvědět?

prevence pohledávek

Před vstupem do insolvence


- informace, které odhalí nespolehlivé firmy hned, jakmile se objeví první veřejné signály


Monitoring přihlášek firem (věřitelů)


 • přehled všech ins. řízení, ve kterých je firma přihlášena jako věřitel
 • upozornění na přihlášení firmy do nových ins. řízení
 • signál možné druhotné platební neschopnosti


Změny v obchodním rejstříku + likvidace


Časté nebo podezřelé změny u firmy mohou být jedním z prvních signálů nespolehlivosti.

Automatické upozornění na:

 • změnu názvu či sídla
 • změnu zúčastněných osob (jednatelů ... )
 • změny v podílech
 • exekuce firmy vedené v OR


Dluhy u zdravotních pojišťoven


Automatické upozornění na firmy, které mají:

 • dluhy nad 300 000 Kč u VZP
 • dluhy nad 100 000 Kč u ZPMVCR


Nespolehlivost plátce DPH


Automatické info o tom, že firma byla označena správcem daně jako "nespolehlivý plátce DPH"

 • pokud s firmou obchodujete, ručíte za to, že daň odvede
 • pokud ji neodvede, může ji správce daně žádat znovu po vás
 • pokud musíte obchodovat s nespolehlvými plátci - plaťte daň rovnou správci (FÚ)

Monitoring na základě IČ

V insolvenci


- včasné a přesné info o insolvenci


Vznik a průběh insolvence


Automatické upozornění na: 

 • VSTUP vybraných firem a osob do insolvence
 • jakékoliv ZMĚNY, které v rámci sledovaného řízení nastanou (monitoring průběhu ins. řízení)
 • přehled všech ins. řízení u sledovaných osob
 • monitoring PSČ: automatické upozornění na všechny nové insolvence u daného PSČ
 • monitoring oborů: automatické upozornění na všechny nové insolvence v daném oboru (NACE)

Monitoring na základě:

 • IČ, RČ, jména, příjmení a data narození
 • PSČ, oboru (NACE)

Moje přihlášky: Přehled vlastních přihášek do insolvenčních řízení, ve kterých jste přihlášeni jako věřitel (včetně odkazů na jednotlivé dokumenty). Zajistí vám přehled a pořádek ve vlastních přihláškách, a aktuální info kdykoliv a kdekoliv. Funkce "Moje přihlášky" je ke všem tarifům autmaticky zdarma.

TARIFY

 (vyberte si sami, kdy chcete nespolehlivé firmy odhalit)


FIRMA MINI 


ISIR dlužníci + DPH + Moje přihlášky


od 718 Kč/rok

FIRMA STANDARD


 ISIR dlužníci + DPH + Moje přihlášky

+ VZP + ARES


od 1 518 Kč/rok

FIRMA KOMPLET


ISIR dlužníci + DPH + Moje přihlášky

+ VZP + ARES 

+ ISIR přihášky firem + monitoring ISIR na základě PSČ a oboru

+ neomezená databáze firem


od 5 132 Kč/rok

Aktuální informace z ISIR, registru plátců DPH, ARES a seznamů dlužníků VZP a ZPMVCR - každý den na váš e-mail.

Ochrana před dlužníky

On-line systém s monitoringem je chytrým řešením, jak využít informace z rejstříků jako ochranu před dlužníky. O problémech firem, se kterými obchodujete či spolupracujete, se tak můžete dozvědět hned, jakmile se objeví první veřejné info. Stačí si jen vybrat, zda o nespolehlivosti firmy chcete vědět DŘÍVE, než se předluží a vstoupí do insolvence, nebo až ve chvíli, kdy už v insolvenci je. 5 nejlepších veřejně dostupných informací, které mohou odhalit nespolehlivé firmy dříve, než skončí v insolvenci, jsme pro vás stručně sepsali do článku Nebojujte s dlužníky - předcházejte jim.

Vždy aktuální přehled

Máte aktuální info každý den. Rychle, levně a spolehlivě máte přehled o tom, co se děje u firem, se kterými obchodujete či spolupracujete. Můžete si jednorázově ověřit jejich situaci, nebo si firmu přidat k monitoringu a mít jistotu, že se o všem včas dozvíte (např. že je firma nespolehlivým plátcem DPH, nebo že dluží zdr. pojišťovně více než 100 000 Kč ... ). Máte-li správné informace ve správný čas, můžete upravit či omezit vzájemné vztahy (zálohy, platby v hotovosti, platby DPH přímo správci daně ... ) a ušetřit si spoustu peněz a problémů s insolvencemi.

Exkluzivní informace

Informace, které v insolvenčním rejstříku (ani jinde) jen tak nezískáte. Součástí každého tarifu je automatický přehled vlastních přihlášek. Okamžitě tak víte, do jakých ins. řízení jste se kdy hlásili, a máte přehledný přístup ke všem změnám a dokumentům, které se jich týkají. Stejný přehled můžete mít také o monitorovaných firmách. Součástí tarifu KOMPLET je unikátní přehled a monitoring přihlášek jednotlivých firem. U firem tak vidíte, kde jsou přihlášeny jako věřitel a kolik peněz aktuálně vymáhají po svých dlužnících v ins. řízeních.

Jedinečný monitoring

Náš monitoring umožňuje monitorovat určitou oblast (PSČ), nebo obor podnikání (NACE). Můžete tak mít informace o insolvencích bez zadávání jednotlivých údajů a vědět, co se děje ve vašem okolí či oboru. Skončí-li v insolvenci např. vaše konkurence, máte chvilku na oslovení jejich zákazníků, nebo můžete získat výhodně něco z jejího majetku. Monitoring podle PSČ a oborů poskytujeme jako jediní na trhu (na přání našich zákazníků), jde tedy o informace, které jinde nezískáte.

Ověřujte insolvenci ve vlastním firemním systému nebo na webu


Máte ve firmě vlastní systém, ve kterém evidujete firmy a osoby?

Pomocí technického řešení vám pomůžeme propojit váš systém a web s insolvenčním rejstříkem.

zkusenosti_reference_monitoringu_insolvencního_rizení_isiru

"Se službou sledování insolvence jsme velice spokojeni. Je pro nás důležité mít aktuální informace a to v co nejkratším čase. Dříve to byl zdlouhavější a pracnější proces se k takovýmto informacím dostat, ale díky službě sledování insolvence je to nyní rychlé, přehledné a hlavně pro nás bezstarostné a pohodlné. Jsme rádi, že můžeme tuto službu využívat."  


Ing. Jana Talafousová / Asistentka obchodního úseku / Kovostroj Bohemia, s.r.o.


VYZKOUŠEJTE ZDARMA 


VSTUPTE do zkušební verze a zjistěte, jaké informace o spolehlivosti a nespolehlivosti firem vám systém přinese. Vše je fukční a aktuální, můžete rovnou začít ověřovat a monitorovat. Zadáte-li svoje IČ, uvidíte také část vlastních přihlášek. 

Vše je zdarma, žádné závazky. Tato zkušební verze se po 3 týdnech sama vypne.

Žádná reklama, žádný spam. Vaše údaje nikomu nedáme.Daniel Strachota

jednatel společnosti i4b s.r.o.

"V roce 2007, když jsme začínali s monitoringem insolvenčního rejstříku, jsme plánovali službu, která pomůže v boji proti dlužníkům. Postupem času jsme ale poznávali, že sledovat pouze inoslvenci nestačí.

Zajímat se o dlužníky, až když jsou v insolvenci, je prostě pozdě! Může se vám lehce stát, že ze svých peněz v insolvenčním řízení dostanete zpět pouze 30% (a musíte přitom projít martirium přihlašování, sledování změn a výzev soudu atd.) Především u firem platí, že na to nemají čas a peníze jim propadnou (např. se o insolvenci dozví pozdě a nestihnou se včas přihlásit, neopraví nebo nedoplní včas přihlášku na výzvu soudu atd).

Postupem času jsme si také všimli, že (nemalá) část pohledávek přihlašovaných do insolvence vzniká právě v době, kdy už o firmách jsou veřejně známy informace o nespolehlivosti (dluží na DPH, zdravotním pojišťovnám, mění jednatele apod.).

Mnohem chytřejší a výhodnější (především pro firmy) je tedy insolvencím předcházet. Sledovat signály, které jsou o firmách veřejně známy již předtím, než vstoupí do insolvence.

Protože pokud někdo dluží více než 500 000Kč na DPH, je to jasný signál toho, abychom své obchody s ním ošetřili (posílali daň přímo FÚ, domluvili si zálohy, nedodávali na fakturu apod.) Stejné je to s dluhy u VZP - ta zveřejňuje dluhy nad 300 000, které opět vypovídají o finančních problémech firmy (ZPMVCR pak dluhy nad 100 000Kč).

Za minulý rok jsme přidali monitoring obchodního rejstříku. Tam se většinou skrývají první signály toho, že se něco děje. Změny jednatelů a podílů, podezřelé změny sídla, jména, nebo dokonce exekuce na jednotlivé podíly. To vše nás může upozornit na to, že firma není spolehlivým partnerem a má nakročeno k finančním problémům. Mimo jiné např. změna jednatele je pro obchodní vztahy zásadní změnou (mohou se měnit smlouvy, dohody apod.)

Poslední změnou, kterou jsme k monitoringu přidali je monitoring věřitelů (neboli informace o tom, v jakých řízeních je sledovaná firma přihlášena jako věřitel). Pokud je vidět, že firma je přihlášena ve větším množství insolvenčních řízeních a dlužníci ji dluží vysoké částky, můžeme očekávat problémy jako např. druhotnou platební neschopnost.

Jako jednatel firmy sám vím, jak důležité je mít informace a předcházet zbytečným problémům s dlužníky. Nejsou to totiž "jen" peníze, o které přijdete. Je to spousta problémů, starostí a hlavně ztraceného času (a ten je dnes dražší než peníze). Naopak díky správným informacím můžeme i získat - např. klienty konkurence, která míří do insolvence či likvidace. Jen je potřeba o tom včas vědět.

Především firmám jsme službu přizpůsobili tím, že si sami vyberou, jaké informace chtějí mít a podle jakých údajů chtějí monitorovat (nově např. monitoring dle PSČ nebo oboru). Velkou pomocí je také přehled o vlastních přihláškách - tedy o řízeních, ve kterých jste vy sami přihlášeni jako věřitel. Máte tak přehled a pořádek ve svých řízeních a máte vždy rovnou ty nejaktuálnější informace.

Ten, kdo má správné informace a neztrácí zbytečně čas věcmi, které lze dělat automaticky, může být v podnikání vždy o (velký) krok napřed."

Potřebujete více informací, chcete si domluvit individuální nastavení nebo se prostě jen na cokoliv zeptat?


Zavolejte:        + 420 774 168 169


Daniel Strachota /jednatel, specialista pro firmy/

daniel.strachota@i4b.cz


automatický monitoring


on-line


informace na e-mail


plně responzivní


žádné instalace


přehled přihlášek


databáze firem


snadné ovládání


zabezpečeno, šifrováno


aktualizace v ceně


vlastní nastavení


ověřeno v praxi