Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Monitoring insolvence firem

Odhalte firmy v insolvenci


a mějte přehled o tom, s kým obchodovat a komu se vyhnout

 

On-line systém pro monitoring nespolehlivosti firem a osob


Exkluzivní informace, které jen tak nezískáte

 • přehled vlastních přihlášených pohledávek do insolvenčních řízení
 • přehled a monitoring přihlášek firem (info, kde je firma přihlášena jako věřitel a kolik peněz vymáhá po svých dlužnících v ins. řízeních)
 • monitoring podle PSČ a monitoring insolvence v oborech (NACE)
 • trvalý 24/7 monitoring rejstříků (info na e-mail)
 • jednorázové vyhledávání a ověřování (ne)spolehlivosti
 • pravidelně aktualizovaná databáze firem (historie, kontakty, osoby ... )

VYZKOUŠEJTE ZDARMA


2 týdny, zdarma, bez závazků

Žádná reklama, žádný spam. Vaše údaje nikomu nedáme.

KDY se chcete o nespolehlivosti a problémech firmy dozvědět?

prevence pohledávek

Před vstupem do insolvence


- informace, které odhalí nespolehlivé firmy hned, jakmile se objeví první veřejné signály


Monitoring přihlášek firem (věřitelů)


 • přehled všech ins. řízení, ve kterých je firma přihlášena jako věřitel
 • upozornění na přihlášení firmy do nových ins. řízení
 • signál možné druhotné platební neschopnosti


Změny v obchodním rejstříku + likvidace


Časté nebo podezřelé změny u firmy mohou být jedním z prvních signálů nespolehlivosti.

Automatické upozornění na:

 • změnu názvu či sídla
 • změnu zúčastněných osob (jednatelů ... )
 • změny v podílech
 • exekuce firmy vedené v OR


Nespolehlivost plátce DPH


Automatické info o tom, že firma byla označena správcem daně jako "nespolehlivý plátce DPH"

 • pokud s firmou obchodujete, ručíte za to, že daň odvede
 • pokud ji neodvede, může ji správce daně žádat znovu po vás
 • pokud musíte obchodovat s nespolehlvými plátci - plaťte daň rovnou správci (FÚ)

Monitoring na základě IČ

V insolvenci


- včasné a přesné info o insolvenci


Vznik a průběh insolvence


Automatické upozornění na: 

 • VSTUP vybraných firem a osob do insolvence
 • jakékoliv ZMĚNY, které v rámci sledovaného řízení nastanou (monitoring průběhu ins. řízení)
 • přehled všech ins. řízení u sledovaných osob
 • monitoring PSČ: automatické upozornění na všechny nové insolvence u daného PSČ
 • monitoring oborů: automatické upozornění na všechny nové insolvence v daném oboru (NACE)

Monitoring na základě:

 • IČ, RČ, jména, příjmení a data narození

 • PSČ, oboru (NACE)

Moje přihlášky:


 Přehled vlastních přihášek do insolvenčních řízení, ve kterých jste přihlášeni jako věřitel (včetně odkazů na jednotlivé dokumenty). Zajistí vám přehled a pořádek ve vlastních přihláškách, a aktuální info kdykoliv a kdekoliv. Funkce "Moje přihlášky" je ke všem tarifům autmaticky zdarma.

Cenu vyladíme dle vaších požadavků

zavolejte 774 168 169

Aktuální informace z ISIR, registru plátců DPH, ARES - každý den na váš e-mail.

Ochrana před dlužníky

On-line systém s monitoringem je chytrým řešením, jak využít informace z rejstříků jako ochranu před dlužníky. O problémech firem, se kterými obchodujete či spolupracujete, se tak můžete dozvědět hned, jakmile se objeví první veřejné info. Stačí si jen vybrat, zda o nespolehlivosti firmy chcete vědět DŘÍVE, než se předluží a vstoupí do insolvence, nebo až ve chvíli, kdy už v insolvenci je. 5 nejlepších veřejně dostupných informací, které mohou odhalit nespolehlivé firmy dříve, než skončí v insolvenci, jsme pro vás stručně sepsali do článku Nebojujte s dlužníky - předcházejte jim.

Vždy aktuální přehled

Máte aktuální info každý den. Rychle, levně a spolehlivě máte přehled o tom, co se děje u firem, se kterými obchodujete či spolupracujete. Můžete si jednorázově ověřit jejich situaci, nebo si firmu přidat k monitoringu a mít jistotu, že se o všem včas dozvíte (např. že je firma nespolehlivým plátcem DPH, nebo že dluží zdr. pojišťovně více než 100 000 Kč ... ). Máte-li správné informace ve správný čas, můžete upravit či omezit vzájemné vztahy (zálohy, platby v hotovosti, platby DPH přímo správci daně ... ) a ušetřit si spoustu peněz a problémů s insolvencemi.

Exkluzivní informace

Informace, které v insolvenčním rejstříku (ani jinde) jen tak nezískáte. Součástí každého tarifu je automatický přehled vlastních přihlášek. Okamžitě tak víte, do jakých ins. řízení jste se kdy hlásili, a máte přehledný přístup ke všem změnám a dokumentům, které se jich týkají. Stejný přehled můžete mít také o monitorovaných firmách. Součástí tarifu KOMPLET je unikátní přehled a monitoring přihlášek jednotlivých firem. U firem tak vidíte, kde jsou přihlášeny jako věřitel a kolik peněz aktuálně vymáhají po svých dlužnících v ins. řízeních.

Jedinečný monitoring

Náš monitoring umožňuje monitorovat určitou oblast (PSČ), nebo obor podnikání (NACE). Můžete tak mít informace o insolvencích bez zadávání jednotlivých údajů a vědět, co se děje ve vašem okolí či oboru. Skončí-li v insolvenci např. vaše konkurence, máte chvilku na oslovení jejich zákazníků, nebo můžete získat výhodně něco z jejího majetku. Monitoring podle PSČ a oborů poskytujeme jako jediní na trhu (na přání našich zákazníků), jde tedy o informace, které jinde nezískáte.

Ověřujte insolvenci ve vlastním firemním systému nebo na webu


Máte ve firmě vlastní systém, ve kterém evidujete firmy a osoby?

Pomocí technického řešení vám pomůžeme propojit váš systém a web s insolvenčním rejstříkem.


VYZKOUŠEJTE ZDARMA 


VSTUPTE do zkušební verze a zjistěte, jaké informace o spolehlivosti a nespolehlivosti firem vám systém přinese. Vše je fukční a aktuální, můžete rovnou začít ověřovat a monitorovat. Zadáte-li svoje IČ, uvidíte také část vlastních přihlášek. 

Vše je zdarma, žádné závazky. Tato zkušební verze se po 3 týdnech sama vypne.

Žádná reklama, žádný spam. Vaše údaje nikomu nedáme.

"V roce 2007, když jsme začínali s monitoringem insolvenčního rejstříku, jsme plánovali službu, která pomůže v boji proti dlužníkům. Postupem času jsme ale poznávali, že sledovat pouze inoslvenci nestačí.

Zajímat se o dlužníky, až když jsou v insolvenci, je prostě pozdě! Může se vám lehce stát, že ze svých peněz v insolvenčním řízení dostanete zpět pouze 30% (a musíte přitom projít martirium přihlašování, sledování změn a výzev soudu atd.) Především u firem platí, že na to nemají čas a peníze jim propadnou (např. se o insolvenci dozví pozdě a nestihnou se včas přihlásit, neopraví nebo nedoplní včas přihlášku na výzvu soudu atd).

Postupem času jsme si také všimli, že (nemalá) část pohledávek přihlašovaných do insolvence vzniká právě v době, kdy už o firmách jsou veřejně známy informace o nespolehlivosti (dluží na DPH, mění jednatele apod.).

Mnohem chytřejší a výhodnější (především pro firmy) je tedy insolvencím předcházet. Sledovat signály, které jsou o firmách veřejně známy již předtím, než vstoupí do insolvence.

Protože pokud někdo dluží více než 500 000Kč na DPH, je to jasný signál toho, abychom své obchody s ním ošetřili (posílali daň přímo FÚ, domluvili si zálohy, nedodávali na fakturu apod.) 

Za minulý rok jsme přidali monitoring obchodního rejstříku. Tam se většinou skrývají první signály toho, že se něco děje. Změny jednatelů a podílů, podezřelé změny sídla, jména, nebo dokonce exekuce na jednotlivé podíly. To vše nás může upozornit na to, že firma není spolehlivým partnerem a má nakročeno k finančním problémům. Mimo jiné např. změna jednatele je pro obchodní vztahy zásadní změnou (mohou se měnit smlouvy, dohody apod.)

Poslední změnou, kterou jsme k monitoringu přidali je monitoring věřitelů (neboli informace o tom, v jakých řízeních je sledovaná firma přihlášena jako věřitel). Pokud je vidět, že firma je přihlášena ve větším množství insolvenčních řízeních a dlužníci ji dluží vysoké částky, můžeme očekávat problémy jako např. druhotnou platební neschopnost.

Jako jednatel firmy sám vím, jak důležité je mít informace a předcházet zbytečným problémům s dlužníky. Nejsou to totiž "jen" peníze, o které přijdete. Je to spousta problémů, starostí a hlavně ztraceného času (a ten je dnes dražší než peníze). Naopak díky správným informacím můžeme i získat - např. klienty konkurence, která míří do insolvence či likvidace. Jen je potřeba o tom včas vědět.

Především firmám jsme službu přizpůsobili tím, že si sami vyberou, jaké informace chtějí mít a podle jakých údajů chtějí monitorovat (nově např. monitoring dle PSČ nebo oboru). Velkou pomocí je také přehled o vlastních přihláškách - tedy o řízeních, ve kterých jste vy sami přihlášeni jako věřitel. Máte tak přehled a pořádek ve svých řízeních a máte vždy rovnou ty nejaktuálnější informace.

Ten, kdo má správné informace a neztrácí zbytečně čas věcmi, které lze dělat automaticky, může být v podnikání vždy o (velký) krok napřed."


Daniel Strachota /jednatel

Potřebujete více informací, chcete si domluvit individuální nastavení nebo se prostě jen na cokoliv zeptat?


Zavolejte:        + 420 774 168 169


Daniel Strachota /jednatel, specialista pro firmy/

daniel.strachota@i4b.cz


automatický monitoring


on-line


informace na e-mail


plně responzivní


žádné instalace


přehled přihlášek


databáze firem


snadné ovládání


zabezpečeno, šifrováno


aktualizace v ceně


vlastní nastavení


ověřeno v praxi