Jak to vidí naši klienti?

/výsledky anonymního dotazníku/

Na začátku října 2018 jsme se formou elektronického dotazníku zeptali našich klientů, jak jsou se službou sledovani-insolvence.cz spokojeni. V prvním kole odpovědělo 246 z nich, kterým velmi děkujeme.

Dotazník byl pouze pro registrované klienty, kteří využívají službu sledovani-insolvence.cz a odpovědi byly zcela anonymní.

1/       Jak jste celkově spokojeni nebo nespokojeni se službou sledovani-insolvence.cz


2/     Která slova charakterizují službu sledovani-insolvence.cz?


3/      Splnila služba sledovani-insolvence vaše očekvání?


4/      Jak hodnotíte kvalitu služby sledovani-insolvence.cz?


5/      Jak hodnotíte poměr kvalita / cena u služby sledovani-insolvence.cz?


2 respondenti otázku přeskočili, v kolonce Jiné byly odpovědi : Neumím posoudit, platí zaměstnavatel, neznám cenu

6/      Využijete i v dalších letech službu sledovani-insolvence.cz?


7/      Doporučili byste kamarádům i známým službu sledovani-insolvence.cz?


2 respondenti otázku přeskočili

8/      Jakými slovy byste popsali službu sledovani-insolvence ?     


Tato otázka byla otevřená a klienti mohli odpovídat podle sebe. Celkem odpovědělo 163 klientů (83 otázku přeskočilo).

Mezi nejčastější odpovědi patřilo: užitečná, spolehlivá, praktický pomocník, šetří čas, usnadňuje práci, funkční, přehledná, OK, super, efektivní

"Pokud se vyskytne problematický zákazník, služba tuto firmu ohlídá a poskytne okamžitě všechny potřebné informace. Skvělá věc."


"Velmi praktický doplňkový nástroj pro pohledávkový management."


"Velmi potřebná a užitečná služba, zejména z důvodu zvýšeného nároku státních orgánů na sledování všeho možného."


"Spolehlivý spolupracovník, dostane-li správné zadání."

9/      Souhlasili byste se zveřejněním Vaší zkušenosti se službou?


10/      Napište nám Vaše podněty, připomínky, kritiku. Děkujeme.


Tato otázka byla opět otevřená. Celkem odpovědělo 99 klientů a většina odpovědí byla "nemám připomínky". 

Všechny konkrétní tipy a připomínky máme pečlivě zapsány a budeme se je snažit časem do služby zapracovat (bude-li to technicky možné).

"Detailnější informace o subjektu z dalších zdrojů, např. ekonomická situace. Mnohdy je to klíčová záležitost při větších obchodech. Pak je problém s dlužníky."

Naše služba umožňuje monitoring možných signálů před insolvencí -  nespolehlivých plátců DPH, dluhů u zdravotních pojišťoven, změn v OR ( změny sídla, jména, jednatelů, vkladů ...), insolvenci jednatelů. Je možné monitorovat také přihlášky firem (tzv. monitoring věřitelů) a mít přehled, v jakých insolvencích je firma přihlášena - u koho a kolik peněz vymáhá v rámci insolvenčních řízení. Záleží na nastaveném tarifu - ten lze změnit v záložce Můj účet - Změnit tarif.

"Postrádám službu, která by zjišťovala exekuce u fyzických osob, které třeba nejsou a ani nebudou v insolvenci, ale jsou zadlužené."

Na ověřování exekucí již v tuto chvíli intenzivně pracujeme a v rámci služby sledovani-insolvence.cz s ní do budoucna počítáme. Neslibujeme zatím žádný termín, ale v tuto chvíli je již z velké části hotová.

"Bylo by pro mě užitečné mít možnost omezit sledování pouze na zaslání informace o vstupu do insolvence a na usnesení o úpadku"

"Doporučila bych připojit kolonku, kde bude zaškrtnuto, zda je stav insolvence po či před usnesením o úpadku (stačilo by ano/ne)"

"V seznamu přihlášených pohledávek, v rámci insolvenčních řízení, by kromě čísla přihlášky měl být také zveřejněn název věřitele. Nyní nutno proklikávat jednotlivé přihlášky a hledat "tu svou".

Práci s přihláškami jsme se snažili klientům ulehčit bezplatným přidáním záložky Moje přihlášky. V této záložce najdou klineti, kteří při registraci služby zadali IČ, veškeré přihlášky, které pod svým IČ do insolvence podali - přehledně vždy na jednom místě.

Máte nějaké další podněty nebo připomínky

Dejte nám vědět. Děkujeme


daniel.strachota@i4b.cz